Po garanční prohlídce u nás o záruku nepřijdete

Výrobci automobilů, dovozci vozidel a značkové servisy těží z neinformovanosti zákazníků a nutí jim drahé záruční opravy. V opačném případě vyhrožují ztrátou záruky (případně prodloužené záruky) na vozidlo.

Nenechte se oklamat! Evropská unie v tomto případě stojí za zájmy spotřebitelů. Nemusíte absolvovat garanční servis u autorizovaného servisu!

Nechte si udělat garanční prohlídku v jabloneckém autoservisu Max. Díky blokové výjimce EU nepřijdete o záruku na vaše nové vozidlo a navíc ušetříte.

Nedávejte své vozidlo do předraženého značkového servisu. Využijte kvalitních služeb jabloneckého autoservisu Max. Objednejte se na garanční prohlídku ještě dnes.

Stop předraženým garančkám!

My provedeme výměnu oleje nebo brzdových destiček, vy nepřijdete o záruku

Od 1. června 2010 platí v automobilovém průmyslu bloková výjimka - legislativní úprava Evropské komise č. 461-2010. Výjimka se týká obchodu s náhradními díly, oprav a údržby motorových vozidel a bude platit až do 31. května 2023. Výjimka odděluje nákup vozidla a servis jako dvě nezávislé věci.

Výjimka mimo jiné stanovuje, že servis a údržbu nových vozidel v záruce mohou provádět i nezávislé autoservisy. A to bez jakéhokoliv vlivu na záruční dobu. Ta nesmí být nijak vázána ani na opravy a prohlídky mimo značkové autoservisy, ani na použití originálních náhradních dílů.

Z toho vyplývá, že vozidlo nemusí být v době platnosti záruky opraveno v autorizovaném servisu. Tedy kromě případu nutnosti vyměnit díl s výrobní vadou. Taková oprava je ale zdarma.

Použití neoriginálních dílů a odpovědnost výrobce vozidel

Výrobci automobilů také nesmí jakkoli zasahovat či omezovat prodej náhradních dílů nezávislým autoservisům, které je používají k opravám a údržbě motorových vozidel. Nesmí také omezovat dodávky a prodej nástrojů pro opravy a diagnostiku. Dále musí poskytnout informace – servisní data potřebná k opravě vozidla dané značky.

Výjimka také kromě definice pojmu „originální díl“ přinesla pojem „díl odpovídající kvality“.

Originální díl je vyrobený v souladu se specifikacemi a výrobními normami určenými výrobcem. U dílů odpovídající kvality musí být výrobce takového dílu schopen kdykoli prokázat, že díl odpovídá kvalitě originálních dílů. Dokázat opak musí výrobce vozidla.

Snížení cen vozidel díky legislativě EU

Po zavedení blokové výjimky došlo v celé EU ke snížení cen automobilů a ke sblížení cen. Zvýšil se také počet kvalitních, nezávislých, i když neautorizovaných servisů, které jsou vybavené podobně jako servisy autorizované.

Přesto autorizované servisy nadále pořizují většinu potřebných dílů u výrobců vozidel. Odůvodňují to tím, že je obtížné nakupovat u více než jednoho zdroje, neboť by to údajně představovalo dvojnásobné náklady na logistiku.

Výrobci vozidel nutí své autorizované servisy používat pro opravy prováděné v rámci záruky pouze značkové díly. Je to pro ně výhodné. Uplatní tak svoje výrobky.

Nezávislé autoservisy s vysokou kvalitou služeb

Nezávislé autoservisy jsou schopné zajistit práci a opravu na stejné úrovni jako značkový servis. A za příznivější ceny.

Nejezděte na garanční prohlídku a opravu do autorizovaného servisu, i pokud vám prodejce vozidla tvrdí, že tak přijdete o záruku. Není to pravda.

Výrobce nesmí odmítnout uznat záruku v případě, že si necháte opravit svůj vůz v Autocentru Max v Jablonci nad Nisou.

Jediná podmínka, je použití originálních nebo kvalitativně rovnocenných dílů a dodržet postup opravy stanovený výrobcem. A tuto podmínku autoservis Max vždy splňuje.

Objednejte sena garanční prohlídku u Autoservisu Max.
Ušetříte a o záruku v žádném případě nepřijdete!

  • Kvalita
  • Kontakty
  • Kde nás najdete

607 956 469
Novoveská 2187/22, 466 01 Jablonec nad Nisou

ADRESA

Autocentrum MAX
Novoveská 2187/22
466 01 Jablonec nad Nisou

IČ: 72749741 DIČ: CZ7902052521

KDE NÁS NAJDETE

N 50°722608', E 15.186131'

KONTAKTY

E-mail: info@autocentrummax.cz
Tel. 1: (+420) 607 956 469
Tel. 2: (+420) 776 699 667

PROVOZNÍ DOBA

Po - Pá: 07:00 - 15:30
(nebo dle dohody)

 

Warning: include(_banner_fixed.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20

Warning: include(): Failed opening '_banner_fixed.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20