Výměna řemenů a hadic

Představte si pásy pod vaší kapotou jako řetěz na kole převádějící energii tam, kde je to potřeba. Hadice ve vašem vozidle pak jsou jako tepny, které odpovídají za rozvod život udržující kapalinu na místa, která je jí potřeba. Bez správné údržby by se váš motor mohl přehřát.

Řemeny a hadice se časem opotřebují a mohou prasknout. Je důležité provádět jejich kontrolu v pravidelných intervalech, které doporučuje výrobce vašeho vozidla, aby se zabránilo havárii motoru kvůli prasklému řemenu nebo prasknutí hadice.

Chlazení motoru

Rozvody chlazení jsou v automobilu zodpovědné za přenos horké chladicí kapaliny z motoru do chladiče k ochlazení a pak zpět do motoru znovu poté, co byla snížena teplota chladicí kapaliny. Hadice, spolu s otopným tělesem, chladicími ventilátory, termostatem a souvisejícími komponenty zajistí, aby se ochlazoval motor.

Nejslabším článkem systému je hadice. Ty vyžadují pravidelnou údržbu. Vyměňte hadice chlazení  dřív, než se začnou unikat. Pokud jsou viditelné trhliny nebo se hadice zvětší a je měkká, je to jasné znamení, že hadice jsou na konci své životnosti.

Výměna rozvodového řemenu

Většina vozidel využívající vačkové konstrukce má rozvodový řemen, který řídí a přesně synchronizuje pohyb vačkové hřídele. Podobně jako hadovitý nebo klínový řemen, bude se váš rozvodový řemen časem opotřebovávat. Na rozdíl od standardních hnacích řemenů není rozvodový řemen vidět, protože je umístěn uvnitř motoru. Čas a teplota způsobují opotřebení řemenu, a není-li nahrazen v intervalu stanoveným výrobcem, mohl by selhat bez varování. Když rozvodový řemen selže, dojde k vážnému poškození motoru.

Rozvodový řemen často pohání i vodní čerpadlo. Proto je doporučeno vyměnit vodní čerpadlo současně s rozvodovým řemenem.

Ačkoli může být nákladné nahradit rozvodový řemen za nový, jedná se o rozumnou investici. Včasná výměna pomůže ochránit vaši peněženku od nákladného poškození motoru.

Domluvte si termín ještě dnes.

  • Kvalita
  • Kontakty
  • Kde nás najdete

607 956 469
Novoveská 2187/22, 466 01 Jablonec nad Nisou

ADRESA

Autocentrum MAX
Novoveská 2187/22
466 01 Jablonec nad Nisou

IČ: 72749741 DIČ: CZ7902052521

KDE NÁS NAJDETE

N 50°722608', E 15.186131'

KONTAKTY

E-mail: info@autocentrummax.cz
Tel. 1: (+420) 607 956 469
Tel. 2: (+420) 776 699 667

PROVOZNÍ DOBA

Po - Pá: 07:00 - 15:30
(nebo dle dohody)

 

Warning: include(_banner_fixed.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20

Warning: include(): Failed opening '_banner_fixed.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20