Rozleštění světel

Profesionálně vyleštíme světlomety na vašem vozidle

Po několika letech ježdění čočky světlometů z polykarbonátu nemusí být poškrábané, a přesto vypadají ošoupané a mlhavé. Zanedbané světlomety jsou také náchylnější k výskytu jemných trhlin.

Kdy je čas na rozleštění světel

Je chladná a deštivá zimní noc. Paprsky z vašich světlometů vrtají tunel světla do šera na opuštěné polní cestě. Bohužel to ale není hluboký a jasný tunel. Musíte zpomalit automobil na rychlost chůze, jinak hrozí, že vyjedete z cesty do pole. Ale není to hustá mlha jak hrachová polévka, co je příčinou problému špatné viditelnosti.

Proč nemůžete vidět dál než několik metrů před vaše vozidlo?

Jakmile bezpečně dojedete domů a zaparkujete, nechte reflektory svítit a jděte před přední část vašeho vozu. Určitě budete očekávat, že je jedno z vašich světel spálené. Špatně! Obě přece svítí. Při bližší prohlídce ale zjistíte, že čočky vašich reflektorů jsou matné. A není to jen špína. Plastová čočka sama o sobě vypadá jako po dešti. Vypadá jako zrcadlo v koupelně hned po sprše. Není divu, že nemůžete z auta nic vidět.

Polykarbonátová světla lze snadno vyleštit

Většina aut a spousta kamionů jsou dnes vyráběna s reflektory, které používají křemíkovo - halogenové žárovky zasunuté do zadní části velkého plastového reflektoru. Vnější povrch těchto světlometů pak tvoří tvarovaný polykarbonátový plast.

Plast je mnohem lehčí než sklo a mnohem odolnější vůči kamínkům odétávajícím od okolních automobilů a prasklinám. Nicméně po několika letech působení slunečního záření a chemikálií používaných k ošetření silnic v zimním období má polykarbonát tendenci stávat se mlhavý. V silně zanedbaných čočkách se také mohou vyvíjet jemné trhliny.

Výměna světel stojí více peněz než světla rozleštit

Jistě, celá světla lze snadno vyměnit, ale může to být velmi drahé. Pár čoček pro luxusní auta může stát až tisíce korun.

Naštěstí existuje jednoduché a levné řešení. Na rozdíl od skla, může být polykarbonátový plast vyleštěn - leštění světel, aby se jeho povrch opět stal hladký jako nový.

Vrátíme vašim světlům ztracenou průhlednost. Zajeďte do Autoservisu Max v Jablonci nad Nisou. Vrátíme vašim světlům na automobilu průhlednost.

 

  • Kvalita
  • Kontakty
  • Kde nás najdete

607 956 469
Novoveská 2187/22, 466 01 Jablonec nad Nisou

ADRESA

Autocentrum MAX
Novoveská 2187/22
466 01 Jablonec nad Nisou

IČ: 72749741 DIČ: CZ7902052521

KDE NÁS NAJDETE

N 50°722608', E 15.186131'

KONTAKTY

E-mail: info@autocentrummax.cz
Tel. 1: (+420) 607 956 469
Tel. 2: (+420) 776 699 667

PROVOZNÍ DOBA

Po - Pá: 07:00 - 15:30
(nebo dle dohody)

 

Warning: include(_banner_fixed.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20

Warning: include(): Failed opening '_banner_fixed.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20