Výměna zadních ložisek
a oprava zadních brzd Škoda octavia

Jak rozpoznat vadná ložiska zadního kola na autě

Několik tipů, které vám pomohou odhalit špatné ložisko na zadním kole na vašem vozidle:

Vzhledem k tomu, že na zadních kolech spočívá hmotnost nákladu vozidla, je na zadní ložiska kol vyvíjen velký tlak.

Máte dotaz? Získejte odpověď od našich mechaniků! V jabloneckém autoservisu a pneuservisu Max vyřešíme jakoukoliv závadu na vašem vozidle.

Jak poznáte, že je čas na výměnu ložisek zadního kola vašeho vozidla?

Budete muset použít své uši. Takže vyberte místo, kde můžete bezpečně řídit s minimem hluku a minimem dopravy, jak jen je to možné. Vypněte rádio a vytáhněte okénka. Zvuk vadných ložisek je slyšet nejlépe přes zavřená okna.

Jeďte bezpečnou rychlostí, ale měňte rychlost od velmi pomalé jízdy až po jízdu rychlejší. Točte koly lehce doleva doprava.

Poslouchejte pozorně během řízení zvuk auta a kol. Slyšíte něco neobvyklého? Pokud máte špatné ložisko u kola, budete pravděpodobně slyšet vrčení, hučení, kňučení nebo dokonce i ječivý zvuk. Pokud uslyšíte praskání, nebo v některých případech dokonce i zvuk vrčení, jedná se s větší pravděpodobností o špatný kloub a ne o vadná ložiska kol.

Vadný kloub na kole automobilu

Špatný kloub je rovněž vážná závada. Kloub je to, co předává energii zatáčení volantu na kola. Pokud máte podezření na vadný kloub, stačí zastavit. Nepříjemné zvuky od kol uslyšíte při otáčení volantem i ve stojícím automobilu.

Pokud je za jízdy něco slyšet, zkuste zjistit, odkud zvuk přichází. Je to mnohem jednodušší, pokud s sebou máte spolucestující.

Spolucestující vám pomohou zjistit, odkud se zvuk šíří a zda se jedná právě o vadná ložiska kol nebo o jiný problém na vašem automobilu.

Nejste si jisti, zda máte vadná ložiska kol? Zajeďte k nám do autoservisu v Jablonci nad Nisou na diagnostiku. Naši zkušení automechanici se na závadu podívají a profesionálně ji opraví.

Jak rozpoznat špatně funkční ruční (zadní) brzdu

Pokud zastavíte na svažující se cestě a zatáhnetre ruční brzdu, ale nezařadíte rychlost, měl by automobil stát. Pokud nestojí, tak je čas na výměnu zadních brzd.

Zcela funkční brzdy jsou jednou z nejdůležitějších funkcí vašeho vozidla. Nepodceňujte situaci a zajeďte včas do jabloneckého autoservisu a pneuservisu Max na výměnu brzd.

  • Kvalita
  • Kontakty
  • Kde nás najdete

607 956 469
Novoveská 2187/22, 466 01 Jablonec nad Nisou

ADRESA

Autocentrum MAX
Novoveská 2187/22
466 01 Jablonec nad Nisou

IČ: 72749741 DIČ: CZ7902052521

KDE NÁS NAJDETE

N 50°722608', E 15.186131'

KONTAKTY

E-mail: info@autocentrummax.cz
Tel. 1: (+420) 607 956 469
Tel. 2: (+420) 776 699 667

PROVOZNÍ DOBA

Po - Pá: 07:00 - 15:30
(nebo dle dohody)

 

Warning: include(_banner_fixed.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20

Warning: include(): Failed opening '_banner_fixed.inc.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /var/www/clients/client1/web1/web/templates/_foot.inc.php on line 20